رفتن به نوشته‌ها

یک تیم فوتبال فرانسه با پایین آمدن پایین به مقام اول می رسد

در سطح زمین ، زمین مسابقه ای قانع کننده بود. سال گذشته ، صاحبان Lille O.S.C. یک طراح گرافیک را برای تهیه دفترچه ای براق سفارش داد ، یکی قصد داشت سرمایه گذار را به خرید سهام خود در باشگاه فوتبال فرانسه ترغیب کند.

ده ها مورد از این اسناد در هر زمان خاص در اطراف دنیای مالی فوتبال وجود دارد که توسط ارتش بانکداران ، وکلا ، سرمایه گذاران سهام خصوصی ، معامله گران و واسطه هایی که به عنوان دروازه بان برای تعداد انگشت شماری از افراد ثروتمند و به اندازه کافی نامرد هستند ، به تصویب رسیده است. تیم های خرید و فروش.

به طور کلی ، در زمین هایی مانند لیل با احتیاط و بدبینی رفتار می شود ، اما احتمالاً این یک نگاه دوم ارزش داشت. زیرساخت های این باشگاه مناسب بودند: این مرکز دارای یک تمرین بزرگ در لوچین و یک استادیوم مدرن و بزرگ بود. مکان آن نیز برای یک تیم جاه طلب و پویا یک تیم مناسب بود: در مرکز ارتباط حمل و نقل لندن ، پاریس ، بروکسل و آمستردام ، در مرکز بخشی از شمال فرانسه که شامل مقر ده ها تیم شرکت های بزرگ و دو میلیون نفر جمعیت ، تقریباً یک سوم آنها کمتر از 20 سال.

تبلیغات

خواندن داستان اصلی را ادامه دهید
محور اصلی سند فروش ، خود تیم لیل بود. طبق اعلامیه نامه ، ارزش واقعی این باشگاه در استعداد آن بود. هر ساله ، این باشگاه مبالغ قابل توجهی در محصولات با چشم انداز جوان و درخشان سرمایه گذاری کرده بود ، البته در بخش کوچکی از کار لوئیس کامپوس ، مربی گرو جذب پرتغالی که بر فعالیت نقل و انتقالات تیم نظارت می کرد ، سرمایه گذاری کرد.

با تشکر برای خواندن روزنامه تایمز.
در The Times مشترک شوید
از هر هجوم بازیکنان به عنوان “کالای خرید” یاد می شد. همانند شراب ، ایده این بود که با افزایش سن چشم اندازها بهتر می شوند. این باشگاه تخمین زده بود که تیم آن زمان ، ارزش انتقال انباشته ای در حدود 420 میلیون دلار داشته است. سقف آن بسیار بالاتر بود: باشگاه ادعا کرد اگر همه بازیکنان آنطور که باید پیشرفت می کردند ، این بازیکن روی استخری با استعداد به ارزش 1 میلیارد دلار نشسته بود.

در شرایط عادی ، این آخر هفته لحظه ای است که رویکرد لیل احراز شده است. روز شنبه ، لیل برای مهمترین بازی فصل Ligue 1 به پاریس سن ژرمن سفر می کند: تیم ها در رده های جدول رده بندی قرار دارند ، با P.S.G. تیمی که صدها میلیون دلار ساخته شده است ، یکی که می تواند نیمار و کیلیان امباپه و بقیه را فراخواند ، از لیل فقط با اختلاف گل.

اما برای لیل ، فصلی که همه چیز دور هم جمع شد ، فصلی است که همه از هم پاشید.

طرفدار ImageA لیل پاییز گذشته. بسته شدن استادیوم به مشکلات مالی تیم افزوده است.
یکی از طرفداران لیل پاییز گذشته. بسته شدن استادیوم به مشکلات مالی تیم افزوده است. اعتبار … پاسکال روسیگنول / رویترز
طوفان جمع شده
جرارد لوپز ، مالک سابق لیل ، به خود می بالید که اگر تیمش “بهترین بازیکن جهان در تجارت بازیکنان نبود ، ما احتمالاً در جمع سه ، چهار یا پنج نفر برتر هستیم”. این فصل باید اثبات او باشد.

تبلیغات

خواندن داستان اصلی را ادامه دهید
اما اگر چیزی – و نه به تقصیر خودشان – ارزش بازار بازیکنان لیل نه تنها در این فصل کاهش یافته است ، بلکه به حدی کاهش یافته است که در ماه دسامبر ، لوپز چاره ای جز واگذاری کنترل باشگاه نداشت. .

بازی آخر درست قبل از کریسمس رسید. لوپز به لندن احضار شد تا با دو طلبکار اصلی لیل ، JP Morgan Chase و Elliott Management ، شرکت سرمایه گذاری فعال ، تاسیس شده و توسط Paul Singer ، میلیاردر صندوق پرچین ملاقات کند.

در آن جلسه ، روزنامه ورزشی فرانسه L’Equipe گزارش داد ، لوپز هر آنچه در توان داشت را امتحان كرد تا واسطه ای را برای بازپرداخت وام ها – به ارزش حدود 140 میلیون دلار – كه قرار است در تابستان امسال ارائه شود ، انجام دهد. وی پیشنهاد یک بازسازی مالی پنج ساله را داد و پیشنهاد کرد که یک سرمایه گذار از خاورمیانه وارد هیئت مدیره شود. به نظر می رسد او نمی خواسته به راحتی لیل را رها کند.

هر زمان که می توانست ، وقت پیدا می کرد تا با کریستف گالتیه ، مربی لیل تماس بگیرد تا او را در مورد پیشرفت گفتگوها آگاه کند. گالتر در ماه دسامبر گفت: “او شب گذشته من را از وضعیت مطلع کرد.” “وقتی امکان صحبت وجود داشت ، ما زیاد صحبت کردیم.” گالتیه به وضوح تحت تأثیر قرار گرفت: او روز بعد پیروزی تیم مقابل دیژون را به مردی که او را در سال 2017 آورده بود اختصاص داد.

تصویر
مدیر لیل ، کریستف گالتییر ، ماه گذشته در یک استادیوم خالی.
مدیر لیل ، کریستف گالتییر ، ماه گذشته در یک استادیوم خالی. اعتبار … Franck Fife / Agence France-Presse – گتی ایماژ
الیوت و جی پی مورگان ، هرچند تحت تأثیر قرار نگرفتند. سلطنت لوپز به پایان رسیده بود. مارک اینگلا کارگردان به زودی او را از در بیرون دنبال کرد. در نهایت ، کامپوس نیز چنین خواهد شد. به جای آنها ، تقریباً بلافاصله ، شرکتی به نام Callisto Sporting SARL ، زیرمجموعه یک شرکت سرمایه گذاری به نام Merlyn Partners آمد.

هر دو شرکت در لوکزامبورگ ثبت شده اند. هر دو با Maarten Petermann ، رئیس سابق اروپا در امور ویژه JP Morgan در ارتباط هستند. اولیویه لتانگ ، مدیر اجرایی باسابقه فوتبال ، به عنوان رئیس جمهور لیل انتخاب شد. تصمیم طلبکاران و سرعت

این اقدام آنها ریشه در این واقعیت اجتناب ناپذیر داشت که واقعیت مالی فوتبال فرانسه بیش از حد تغییر کرده بود تا لوپز بتواند به تعهدات خود عمل کند.

خواندن داستان اصلی را ادامه دهید
مانند هر باشگاهی در لیگ 1 – به استثنای P.S.G با بودجه قطر. – لیل با بحران جریان نقدینگی روبرو بود. تصمیم لیگ برای لغو فصل گذشته به این معنی بود که بخشی از درآمد پخش را از دست داده است. تقریباً 9 ماه استادیوم ها در آن مرحله خالی بودند و هیچ نشانی از اجازه بازگشت هواداران به این زودی ها وجود نداشت. و از همه مهمتر از همه ، قرارداد جدید تلویزیونی لیگ سقوط کرده بود. اگر جایگزینی پیدا نشود ، فوتبال داخلی فرانسه با نابودی روبرو بود.

فوتبال فرانسه بعد از سقوط قرارداد تلویزیونی با بحران مالی روبرو می شود
15 دسامبر 2020
شرایط لیل ، به خصوص خطرناک بود. دوره تصدی لوپز همیشه چیزی شبیه غلتک است. این باشگاه چندین بار توسط D.N.C.G ، نهادی که نظارت بر سلامت اقتصادی تیم های فوتبال فرانسه را تحریم می کند ، مورد تحریم قرار گرفت و در یک مقطع به دلیل دارایی های نامطمئن تهدید به سقوط شد.

شیر انتشار آن همیشه خط لوله استعدادی به ظاهر پایان ناپذیر Campos بود. در تابستان سال 2019 ، لیل بازیکنان خود را – از جمله نیکلاس پپه ، بال ، به آرسنال – تقریبا 180 میلیون دلار فروخته بود. یک سال بعد ، حتی در اوج همه گیری ، موفق شده بود 71 میلیون دلار سود در بازار نقل و انتقالات کسب کند.

علی رغم آن بازگشتهای چشمگیر ، باشگاه به سختی سرش را از آب بالا نگه داشت. کاملاً چگونگی سوختن آن در هزینه های زیادی کاملاً مشخص نیست ، گرچه هزینه قابل توجه ورزشگاه آن به طور کلی به عنوان یک عامل قابل توجه در نظر گرفته می شود. در 19-2018 ، این باشگاه ضرر عملیاتی 77 میلیون دلاری را متحمل شد. سال قبل این کسری 120 میلیون دلار بود.

در یک بازار گاو نر ، بستانکاران باشگاه آماده تحمل این ارقام بودند. با كاهش درآمد ، و همانطور كه ​​فوتبال فرانسه در آستانه افتاد ، این تغییر با توجه به كمی شدن درآمد سال 2021 تغییر كرد. طبق گفته لتنگ ، این باشگاه در حال ورشکستگی بود. این بار ، لیل نتوانست راه خود را برای رفع مشکلات بفروشد.

تصویر
تیموتی واه ، مهاجم آمریکایی لیل ، با هم تیمی کانادایی خود ، جاناتان دیوید.
تیموئه وو ، مهاجم آمریکایی لیل ، با هم تیمی کانادایی خود ، جاناتان دیوید. اعتبار … استفان ماه / رویترز
Midas Touch
تیمی که لیل را برای اولین عنوان قهرمانی خود در فرانسه از سال 2011 مورد بحث قرار داده است – و از آن جالب تر ، اولین تیم خود از زمان سرمایه گذاری قطر در P.S.G. توازن رقابتی اساساً تغییر یافته لیگ 1 – نه تنها به مدیریت ماهرانه و زیرکانه Galtier بلکه به چشم مشتاق کامپوس گواهی می دهد.

تبلیغات

خواندن داستان اصلی را ادامه دهید

یک دلیل وجود دارد که حتی خوزه مورینیو ، کسی که به دیگران تعارف نمی کند ، خوشحال است که در مورد “حرفه عالی” دوست خود صحبت می کند. به هر حال ، کامپوس مدیر فنی است که تیم موناکو را که در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا در سال 2017 صعود کرد و سپس در سراسر قاره به قیمت بهتر یک میلیارد یورو فروخت ، تجزیه و تحلیل کرد.

کار او در لیل ، بی سر و صدا ، کمتر تأثیرگذار نبود ، حتی اگر از نظر فنی هرگز کارمند باشگاه نبود. در عوض ، وی در شرکتی به نام Scoutly استخدام شد که کاملاً متعلق به Victory Soccer بود ، وسیله نقلیه ای که لوپز و اینگلا از طریق آن لیل را مالک بودند.

لوپز اصرار داشت كه این روش بیزانس ضروری است تا كمپوس بتواند با “استقلال” در بازار فعالیت كند. صرف نظر از این ، لیل از این ترتیب بهره مند شد. تیم آن مملو از ثمرات کار کامپوس است: بوباکاری سوماره و جاناتان ایکونه ، که در رده های ذخیره در P.S.G دیده می شوند. زکی چلیک ، که از مبهم شدن لشکر دوم ترکیه برداشت شده است. رناتو سانچس ، پس از چهار سال در بیابان ، شادی را به جوان سازی ارائه داد. و دو جواهر تاج ، قابل فروش ترین دارایی ، مدافع هلندی Sven Botman و مهاجم کانادایی Jonathan David.

این اعتقاد که آنها ممکن است روزی با هم به اندازه تیم مباپو و برناردو سیلوا و فابینیو و بقیه موناکو ارزش داشته باشند ، البته بیش از حد بود. این فرض بر این عقیده بود که هر بازیکن به حداکثر ارزش خود برسد ، اما برای مدتی یک توهم قابل توجیه بود.

به محض وقوع همه گیر شدن ، این وضعیت تغییر کرد و با از بین رفتن مقیاس بحران مالی فوتبال فرانسه ، این امر کالسیک شد. لیگ یک انتظار دارد که در هفته های آینده معامله تلویزیونی جدیدی را امضا کند ، تقریباً با کانال پلاس ، پخش کننده ای که تابستان گذشته آن را خاموش کرد.

nytimes.com/2021/04/02/sports/soccer/lille-psg-ligue-1.

منتشر شده در اخبار جدیدورزش

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *