رفتن به نوشته‌ها

عربستان، لبنانی در هم ریخته و آشوب زده می‌خواهد

خطیب این هفته نماز جمعه تهران با بیان اینکه عربستان، لبنانی در هم ریخته و آشوب زده می خواهد،گفت: رژیم آل سعود در تمام جنایات منطقه، از قبیل سوریه، عراق، لبنان و یمن دخیل است.
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید احمد خاتمی در خطبه های این هفته نماز جمعه تهران با تسلیت ایام اربعین حسینی و با اشاره به آیات قرآن گفت: یکی از ویژگی های مومنان، صبر و ایستادگی در مقابل کفار است.

  • وی افزود: زندگی ارزشی در طول تاریخ همواره با سختی همراه بوده است و به فرموده امام صادق (ع) بیشترین سختی ها برای انبیا و پیروان آنهاست. البته هزینه کردن تنها برای انسانهای ارزشی نیست و شما می بینید که آمریکا و پیروان آنها نیز برای رسیدن به اهدافشان به چه میزان کشته می دهند و هزینه می کنند اما میان این دو هزینه کردن تفاوت است. هزینه های انسان های ارزشی برایشان می ماند و از بین رفتنی نیست ولی در مقابل هزینه های غیرارزشی ها برایشان باقی نمی ماند.
  • امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: دشمنان از سرسختی در هدفشان چند موضوع را دنبال می کنند، آنها می خواهند ما را سست کنند و فرهنگ ما نمی توانیم را در جامعه جا بیندازند. اما پیروان حق باور دارند که می توانند و به فضل خدا، دشمن را از پا در می آورند. دشمنان می خواهند ملت ما را به تسلیم وادارند اما ملتی که هزینه کرده و شهید داده با قاطعیت در برابر آنها می ایستد.

آیت الله خاتمی ادامه داد: رهروان حق باید بدانند برنده نهایی میدان مبارزه حق و باطل آنها هستند زیرا در آیات بسیاری وعده پیروزی حق بر باطل و حزب الله و حزب شیطان داده شده است. پس خستگی و افسردگی در راه برای مومنان معنایی ندارد.

وی با اشاره به برخی انتقادات به انقلاب گفت: این همه پیروزی در این سالها به دست آمده و شما امروز راهپیمایی میلیونی را در اربعین می بینید اما با کوچکترین مسئله ای نسبت به انقلاب انتقاد می کنید که این کار درستی نیست و در برابر سختی ها باید صبور باشیم.

امام جمعه موقت تهران در خطبه دوم نماز جمعه درخصوص کنترل زبان اظهار داشت: امام علی فرمودند تا جان انسان سالم و درست نباشد، ایمان او درست شکل نمی گیرد و جانی سالم نخواهد شد مگر زبان کنترل شود.

وی در ادامه با گرامیداشت علامه طباطبایی و جعفری گفت: این عزیزان خود را رزمنده عرصه فرهنگ می دانستند.

آیت الله خاتمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حادثه چالدران و شهادت ۸ مرزبان کشورمان تأکید کرد: از همه نیروهای نظامی و انتظامی سپاسگزاریم که با فداکاری، کشور را به عنوان یک نمونه در عرصه امنیت ساخته اند.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: پیاده روی اربعین به حق یک مسئله بی نظیر است که افرادی از ادیان و مذاهب و کشورهای مختلف در یک نظم مردمی و خودجوش در آن شرکت می کنند و به فرمانده مقام معظم رهبری، خدا این فرصت را خلق کرده و امیدواریم قدردان این فرصت باشیم.

وی افزود: باید از مردم عزیز عراق به دلیل پذیرایی از زوار امام حسین (ع) تشکر کنیم. همچنین از مردم تهران به دلیل حضور در پیاده روی اربعین از میدان امام حسین تا حرم عبدالعظیم حسنی تشکر می کنم و تحلیل گران می گویند که این مسئله را ببینید. واقعیت این است که زیر پوست تهران، عشق به ائمه و تدین است. این راهپیمایی همچنین پیامی برای دشمنان انقلاب داشت که این جوانان تربیت شدگان سیدالشهدا هستند و اگر دشمن بخواهد کمترین آسیبی به ملت ایران بزند، دندان های آنها را در دهانشان خرد می کند.

آیت الله خاتمی با اشاره به رفراندم در کردستان عراق گفت: این همه پرسی یک توطئه برای تشکیل اسرائیل جدید در منطقه بود که مسئولان ایران و عراق سرپرست اقلیم را بارها نصیحت کردند اما او با لجبازی، همه پرسی را برگزار کرد و بعد از آن فهمید که در میدان اسرائیل و آمریکا بازی کرده است. درود بر ملت عراق که توانست کرکوک را که روزانه ۳۵ هزار بشکه نفت از آن صادر می شد و پولش به جیب شخصی افرادمی رفت را تصرف کند. به مسئولین جدید اقلیم کردستان نیز می گوییم که از تجربه گذشته استفاده کنند و بازیچه رژیم صهیونیستی و آمریکا نگردند.

امام جمعه موقت تهران یادآور شد: به فضل الهی، طومار گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه پیچیده شده و تنها پرونده ای از جنایات آنها باقی ماند. دنیا باید از نظام جمهوری اسلامی، فتوای مرجعیت و دولت و ملت سوریه و عراق تشکر کند که این خطر را از بشریت دور کرد و باید قدردان حاج قاسم سلیمانی باشیم که مأموریت خود را به خوبی انجام داد.

وی ادامه داد: ائتلاف ضدداعش غربی ها، کاملاً عوام فریبانه بود و آنها به داعش کمک می کردند. اروپا و امریکا، داعش را می خواهند البته داعشی مدیریت شده که ایران را نیش بزند و خطری برای آنها نداشته باشد. واقعیت این است که اگر ایران وارد عرصه مقابله با داعش نمی شد باید در خیابان های تهران و شهرهای بزرگ با تروریست ها می جنگیدیم و موفقیت های اکنون حاصل درایت و مدیریت مقام معظم رهبری است.

آیت الله خاتمی در خصوص استعفای سعد حریری گفت: عربستان با این اقدامش یک دخالت صریح و با کمال پررویی در امور یک کشور کرده است. این رژیم، نخست وزیر یک کشور را حذف کرده و او را مجبور به استعفا می کند البته حریری با رفتن به عربستان، ذلت خود را نشان داد.

وی اظهار داشت: عربستان، لبنانی در هم ریخته و آشوب زده می خواهد. رژیم آل سعود در تمام جنایات منطقه، از قبیل سوریه، عراق، لبنان و یمن دخیل است و امیدواریم که توطئه آنها در لبنان با شکست مواجه شود.

خطیب نماز جمعه تهران درباره دستگیری های اخیر در عربستان تأکید کرد: اتفاقات و جریان هایی که در این کشور رخ می دهد زیر سر این بچه تازه به دوران رسیده است. البته به لطف خدا، جنایتکاران دیروز و امروز عربستان با هم درگیر شدند. اوضاع امروز عربستان مانند شرایط روزهای آخر رژیم پهلوی در ایران است. امیدواریم این زلزله ها، روزهای آخر رژیم جنایتکار سعودی باشد.

آیت الله خاتمی در پایان با اشاره به تهدیدهای ولیعهد عربستان به ایران خاطرنشان کرد: خجالت بکشید شما، یمن، عراق و سوریه را به خاک و خون کشیده اید و به شما می گوییم ای مگس! عرصه سیمان نه جولانگه شماست. بزرگتر از شما صدام بود که با ملت ایران درافتاد و به خاک سیاه نشست. دست از این حرف های بچه گانه بردارید وگرنه سیلی ای خواهید خورد که نتوانید از جایتان بلند شوید.

منبع : https://www.mehrnews.com/

منتشر شده در سایرسیاست

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.