رفتن به نوشته‌ها

سربازان زخمی پرسپولیس برای قهرمانی هم‌قسم شدند

سربازان زخمی پرسپولیس برای قهرمانی هم‌قسم شدند

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با تاکید بر اینکه باید میزبانی در شأن نظام جمهوری اسلامی داشته باشیم گفت: بازیکنان پرسپولیس برای رسیدن به قهرمانی در آسیا هم قسم شده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال پرسپولیس در دیدار رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا برابر کاشیما آنتلرز ژاپن دو بر صفر بازنده شد تا برای قهرمانی در قاره کهن چشم به ورزشگاه آزادی و دیدار روز ۱۹ آبان و البته حمایت هوادارانش داشته باشد.

سرخپوشان ایران درحالی برای میزبانی از این رویداد بزرگ آماده می شوند که شرایط فیزیکی ورزشگاه آزادی آمادگی برگزاری فینال لیگ قهرمانان را نداشت اما اجبار کنفدراسیون فوتبال آسیا برخی مسئولان را وادار به حرکت کرد تا در فاصله کوتاه برخی نواقص را برطرف کنند.

حمیدرضا گرشاسبی به عنوان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس پرمشغله ترین مدیر این روزهای ورزش کشور است که باید در چند جبهه برای آبرومند برگزار شدن دیدار فینال تلاش کند. وی در گفتگو با خبرنگار مهر به آخرین وضعیت میزبانی پرسپولیس و دیدار برگشت اشاره کرد.

* خبرگزاری مهر: کمتر از چهار روز تا برگزاری بازی برگشت شرایط برای میزبانی آبرومند فراهم شده است؟
– حمیدرضا گرشاسبی: همه دستگاه ها در تلاش هستند تا بهترین شرایط برای میزبانی فراهم شود. در بازدیدی که دوشنبه شب از ورزشگاه آزادی داشتم دیدم که چگونه بیش از چهارصد نفر زحمت آماده سازی ورزشگاه را می کشیدند. همه دغدغه ما این است که بتوانیم بهترین میزبانی را داشته باشیم.

* حضور پرسپولیس در فینال باعث شد ورزشگاه آزادی هم به سمت استاندارد شدن پیش برود و تغییراتی در آن صورت بگیرد.
– بله این هم اتفاق خوبی برای فوتبال ایران و ورزشگاه آزادی بود. بالاخره حضور پرسپولیس در فینال به بخش های مختلف کمک کرد که یکی از آن ورزشگاه آزادی بود و به لطف حضور پرسپولیس شرایط بهتری برای آینده پیدا کرد و اروپایی شد!

* یکی از مشکلاتی که طی روزهای گذشته هواداران با آن مواجه بودند خرید بلیت بود. چرا این اتفاق رخ داد؟
– سایتی که برای فروش بلیت در نظر گرفته شده بود چهار سرور داشت که به خاطر هجوم پرتعداد هواداران با مشکلاتی مواجه شد. به همین خاطر دو سرور دیگر هم به این جمع اضافه شد که طبیعتا برای هماهنگی این سرورها کمی زمان نیاز بود. به هر حال مشکلات برطرف شد و امروز کلیه بلیت ها فروخته شد.

* نگرانی که در مورد بلیت فروشی وجود دارد این است که بازهم یک نفر چندین بلیت بخرد و روز بازی بازار سیاه بلیت فروشی ایجاد شود. آیا در این مورد اقدامی صورت گرفته است؟
– برای فروش اینترنتی بلیت نمایندگان اطلاعات، شورای تامین، استانداری، دادستانی و چند نهاد دیگر حضور داشتند و روی کار نظارت داشتند. به همین خاطر احتمال اینکه این مشکل وجود داشته باشد یا تخلفی صورت گرفته باشد به حداقل می رسد.

* یعنی این بار بازار سیاه بلیت فروشی وجود نخواهد داشت؟
– همانطور که گفتم نظارت ویژه ای در این زمینه صورت گرفته است اما می دانید که بلیت ها با کارت ملی فروخته می شود. یعنی هر فردی می تواند با یک کارت ملی ثبت نام کند و بلیتش را دریافت کند. حالا اینکه برخی ها با کارت ملی دیگران ثبت نام کنند و بلیت بگیرند را نمی دانم.

* دغدغه بزرگ اهالی فوتبال این است که هم پرسپولیس قهرمان شود و هم میزبانی آبرومندی از سوی ایران رقم بخورد. قطعا شما هم این دغدغه را دارید؟
– قطعا همینطور است. این میزبانی آبروی نظام و یک آزمون بزرگ برای فوتبال ایران است. باید تلاش کنیم که به بهترین شکل ممکن این بازی را برگزار کنیم. به هر حال همه مسئولان فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا به تهران می آیند و این وظیفه ما را سنگین می کند.

* میزبانی پرسپولیس می تواند برای فوتبال ایران شمشیر دو لبه باشد؟
– موافقم. به هر حال اگر ما بتوانیم میزبانی خوبی داشته باشیم کنفدراسیون فوتبال آسیا از این به بعد با نگاه مثبت ترین رویدادهای بعدی را به ایران می دهد اما اگر خدای ناکرده اتفاقی رخ بدهد دیگر میزبانی به ایران نمی دهند. در فضایی که بین ایران و عربستان برای میزبانی مسابقات فوتبال وجود دارد باید تمام تلاشمان را بکنیم که بهترین میزبانی را داشته باشیم و به مسئولان فیفا و کنفدراسیون آسیا ثابت کنیم ایران توانایی میزبانی از رویدادهای بزرگ آسیا را دارد.

* اتفاقی که در ژاپن رخ داد ورود یک تماشاگر به زمین بود که ابهامات زیادی را ایجاد کرد. واکنش باشگاه پرسپولیس به این اتفاق چه بود؟
– ما بلافاصله در نامه ای به کنفدراسیون فوتبال آسیا مراتب اعتراض خودمان را اعلام کردیم و رونوشت آن را به باشگاه کاشیما هم ارسال کردیم. همانجا تاکید کردیم که ما به عنوان کادر مدیریت باشگاه پرسپولیس برای ورود به ورزشگاه از ۱۰ گیت مختلف رد شدیم و کارت هایمان بارها چک شد، چطور ممکن است یک تماشاگر به راحتی وارد ورزشگاه و زمین شود؟ به مسئولان باشگاه کاشیما تاکید کردیم که این اتفاق باور کردنی نیست.

* پاسخ مسئولان کاشیما چه بود؟
– هنوز جوابی نداده اند.

* قطعا باید در بازی برگشت مسئولان ورزشگاه مراقب باشند تا چنین اتفاقی رخ ندهد.
– بله همینطور است. صحبت های لازم در این مورد صورت گرفته است و مسئولان امر تدابیر لازم را در نظر گرفته اند تا میزبانی به بهترین شکل ممکن صورت بگیرد.

* برخی پیشکسوتان انتقاد کردند که پرسپولیس نباید بعد از بازی رفت به امارات می رفت و باید مستقیم به تهران می آمد. این برنامه ریزی توسط چه کسی صورت گرفت؟
– برنامه ای که کنفدراسیون فوتبال آسیا در نظر گرفته بود بسیار فشرده بود. یعنی بعد از اینکه ما فینالیست شدیم بلافاصله باید برای رفتن به ژاپن آماده می شدیم. در این فرصت کوتاه گرفتن پرواز چارتر میسر نبود و ناچار شدیم برای بازیکنان بیزنس بگیریم و سایر عوامل را هم با پرواز دیگری به ژاپن بفرستیم.

به همین خاطر از آقای برانکو خواستیم که برنامه شان را برای برگزاری این دو بازی به باشگاه اعلام کنند که ایشان هم این برنامه ریزی را انجام دادند و ما هم اجرا کردیم. در واقع همه این برنامه ریزی توسط آقای برانکو صورت گرفت تا تیم با شرایط بهتری برای بازی برگشت آماده شود.

* با وجود شکست در بازی رفت اما هواداران امیدوار هستند که پرسپولیس در بازی برگشت پیروز شود و جام قهرمانی را بالای سر ببرد.
– خود ما هم همین امیدواری را داریم. واقعیت این است که هواداران همین حالا هم پرسپولیس را قهرمان می دانند چرا که ما با دست خالی به فینال رسیده ایم. برخی بازیکنان ما مصدوم بودند و اما مثل سربازان زخمی برای قهرمانی پرسپولیس جنگیدند و در بازی برگشت هم خواهند جنگید. دلیل این امر هم اتحاد و دوستی است که در تیم ایجاد شده است.

* به نظر می رسد برانکو برای بازی برگشت دست خالی تر از همیشه خواهد داشت و چند بازیکن هم مصدوم هستند.
– به هر حال مشکلات تیم ما زیاد است و این را همه می دانند. همانطور که گفتم بازیکنان ما با فداکاری مبارزه کردند و هم قسم شده اند بازی برگشت را هم با پیروزی پشت سر بگذارند. این روحیه بازیکنان عالی است و امیدوارم که قهرمان شویم تا پاسخ حمایت های هواداران را بدهیم.

* خودتان چقدر به قهرمانی پرسپولیس امیدوار هستید؟
– خیلی زیاد. بازیکنان ما بعد از بازی رفت خیلی ناراحت بودند و هم قسم شدند که بازی برگشت را ببرند. سیامک نعمتی به خاطر اخراج شدن بسیار ناراحت بود و گریه کرد. اما کاری نمی شود کرد. او خودش هم از کاری که کرده بود پشیمان بود. اما با صحبت هایی که داشتیم از همه بازیکنان خواستیم با اعتماد به نفس و روحیه همکاری متحد شوند و بازی برگشت را ببرند و قهرمان شوند.

* هواداران هم دل خوش به همین اتحاد و رفاقت بین بازیکنان هستند که با استفاده از این حربه بتوانند قهرمان آسیا شوند.
– من واقعا از حمایت هواداران تشکر می کنم. آنها سرمایه اصلی باشگاه هستند و برای موفقیت پرسپولیس سنگ تمام گذاشته اند. همین که آنها می گویند پرسپولیس حتی اگر دوم هم شود برای ما قهرمان است اهمیت زیادی دارد. از رسانه ها هم تشکر می کنم که این فضا را برای موفقیت پرسپولیس بوجود آوردند.

* با شرایطی که شما تشریح کردید همه چیز برای قهرمانی پرسپولیس آماده است؟
– تمام تلاشمان را کرده ایم که کم و کسری در این مورد نداشته باشیم. بازیکنان و کادر فنی هم اهمیت این بازی را درک کرده اند و برای رسیدن به پیروزی و بالا بردن جام هم قسم شده اند. روحیه و انگیزه بازیکنان و کادر فنی در بهترین شرایط قرار دارد و امیدوارم روز شنبه بتوانیم جشن قهرمانی بگیریم.

کد خبر 4451657

mehrnews.com/news/4451657

منتشر شده در اخبار جدیدورزش

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.