ابهام در آرایش سه‌شیرها مقابل ایران

انگلیس احتمالا با یکی از 2 آرایش 3-3-4 و یا 3-4-3 مقابل ایران به میدان می‌رود.
به گزارش فوتبال 360، تیم‌های ملی فوتبال انگلیس و ایران باید فردا (دوشنبه) از ساعت 16:30 به وقت تهران در ورزشگاه بین‌المللی خلیفه روبروی یکدیگر قرار بگیرند. گمانه‌زنی‌های زیادی درباره‌ی ترکیب هر 2 تیم در رسانه‌ها انجام می‌شود و مشخص نیست که کی‌روش و ساوت‌گیت با چه آرایش و سیستمی مقابل یکدیگر صف‌آرایی خواهند کرد. انگلیس در قامت یکی از مدعیان جدی قهرمانی به شروعی خوب نیاز دارد و در سوی مقابل، ایران برای رسیدن به اولین صعود نباید به راحتی از کنار دشوارترین بازی خود در دور گروهی بگذرد.

رسانه‌های انگلیسی و کارشناسان با توجه به سبقه‌ی ساوت‌گیت به 2 آرایش احتمالی برای ترکیب احتمالی سه‌شیرها رسیده‌اند که احتمالا یکی از آن‌ها توسط مدافع اسبق انگلیس برای رویارویی با تیم اول قاره‌ی کهن در رنکینگ فیفا برگزیده خواهد شد.

سیستم نخست که به احتمال زیاد همان آرایش مدنظر انگلیس برای بازی با شاگردان کی‌روش است؛ آرایش 3-3-4 خواهد بود. اکثر رسانه‌ها و کارشناسان بر این باورند که انگلیس بهتر است با این آرایش مقابل ایران قرار بگیرد. این ترکیب به تناوب توسط ساوت‌گیت مورد استفاده قرار گرفته و میزان پاسخ‌دهی آن بیش از ترکیب سه‌دفاعه بوده است.

ترکیب احتمالی انگلیس در صورت بازی با آرایش 3-3-4 عبارت است از: «جردن پیکفورد، کیران تریپیه، جان استونز، هری مگوایر، لوک شو، دکلن رایس، جود بلینگام، میسون مونت رحیم استرلینگ، فیل فودن و هری کین».

اما نباید امکان استفاده از ترکیب سه‌دفاعه را هم منتفی شده بدانیم. انگلیس در 2 بازی آخر رسمی خود در رقابت‌های لیگ ملت‌های اروپا مقابل ایتالیا و آلمان با آرایش 3-4-3 بازی کرد و البته نتیجه نگرفت. آن‌ها در 6 بازی لیگ ملت‌ها 3بار با آرایش سه‌دفاعه بازی کردند که 2 باخت و یک تساوی عایدشان شد. استفاده از ترکیب چهار‌دفاعه برای این تیم منجر به کسب 2 امتیاز در 3 مسابقه شد.

ترکیب احتمالی انگلیس در صورت بازی با آرایش 3-4-3 هم عبارت است از: «جردن پیکفورد، جان استونز، اریک دایر، هری مگوایر، کیران تریپیه، دکلن رایس، جود بلینگام، لوک شو، بوکایو ساکا، هری کین و رحیم استرلینگ».

دروازه‌بان
تقریبا شکی وجود ندارد که جردن پیکفورد به دروازه‌ی انگلیس بازمی‌گردد. آرون رمسدیل و نیک پوپ در سه بازی آخر انگلیس در چارچوب مسابقات لیگ ملت‌ها عملکرد قابل قبولی نداشتند و دروازه‌بان اورتون با سابقه‌ی بازی در یورو 2020 و جام جهانی 2018 بار دیگر درون دروازه خواهد ایستاد.

مدافعان میانی
سه گزینه‌ی اصلی مرکز خط دفاعی انگلیس هری مگوایر، جان استونز و اریک دایر هستند. اگر ساوت‌گیت با سه دفاع به میدان برود تقریبا با همین سه نفر خط دفاعی‌اش را شکل می‌دهد اما اگر بنا به بازی با چهار دفاع باشد؛ اریک دایر از شانس کمتری برای حضور در ترکیب اصلی برخوردار است و ساوت‌گیت به زوج استونز و مگوایر اعتماد خواهد کرد.

لوک شو و کیران تریپیه جایگاهی ثابت در تمام ترکیب‌های احتمالی داشته‌اند. در صورت بازی با سه مدافع آن‌ها تبدیل به وینگ‌بک می‌شوند و در شرایطی که تیم با چهار دفاع بازی کند، آن‌ها در قامت فول‌بک‌های چپ و راست انجام وظیفه خواهند کرد.

کانر کودی، ترنت الکساندر آرنولد و بن وایت، سه مدافع دیگری هستند که در دسترس ساوت‌گیت خواهند بود.

هافبک‌ها
دیگر زوجی که خیال‌شان از بابت حضور در ترکیب انگلیس راحت است، زوج جود بلینگام و دکلن رایس در میانه‌ی میدان خواهد بود. رایسِ 23 ساله قرار است وظیفه‌ای که کالوین فلیپس در یورو انجام می‌داد را به اجرا بگذارد و با قدرت بالای توپ‌گیری و جنگندگی بالایش فضایی خوب را برای بلینگام 19 ساله به‌وجود بیاورد تا او بتواند با فراغ بال به مهندسی حملات بپردازد و بخش بیشتری از انرژی‌اش را به امور تهاجمی اختصاص دهد. بلینگام یک مهره‌ی بدون جانشین در ترکیب سه‌شیرها است و از او در جام بیست‌ودوم بیشتر خواهیم شنید.

اگر انگلیس با آرایش 3-3-4 به میدان برود؛ راس جلوی رایس و بلینگام به میسون مونت تعلق خواهد یافت. بازیکن خوش‌تکنیک و شوتزن چلسی جزو معدود نفرات آماده‌ی شیرهای لندن در هفته‌های اخیر بود و در ترکیب انگلیس هم یک بازیکنان قابل اعتماد به‌حساب می‌آید. او قابلیت ارسال پاس فرار، اضافه شدن به خط حمله و همچنین کمک به جناحین را دارد. مونت به نوعی می‌تواند همان بازیکن پست شماره‌ی 10 ساوت‌گیت در این تورنمنت باشد. اما اگر بنا به استفاده از سه مدافع باشد، مونت به روی نیمکت خواهد رفت و دایر به خط دفاعی اضافه می‌شود تا انگلیس با همان 2 هافبک مرکزی وارد زمین شود.

جردن هندرسون، کالوین فلیپس و کانر گالاگر، سه نفری هستند که می‌توانن در خط میانی به سه‌شیرها کمک کنند و روی نیمکت حضور خواهند داشت.

مهاجمان
هری کین بدون شک در زمین حضور خواهد داشت. احتمال حضور او از جردن پیکفورد هم بیشتر است. امید اصلی گلزنی سه‌شیرها تحت هر شرایطی در مقابل ایران از ابتدا در زمین خواهد بود.

2 بازیکنی که قرار است در 2 سمت هری کین به میدان بروند به احتمال زیاد رحیم استرلینگ و فیل فودن هستند. جایگاه وینگر چلسی در ترکیب اصلی تثبیت‌شده است و استرلینگ جزو ارکان اصلی سه‌شیرها در یورو و جام جهانی قبلی بود. اما فیل فودن خطری به نام بوکایو ساکا را در حوالی خود می‌بیند. هر 2 بازیکن در این فصل نمایش درخشانی در تیم‌های باشگاهی خود داشته‌اند و در ترکیب‌های احتمالی منتشر شده، شانس بازیکن سیتی برای حضور در جمع 11 نفر اصلی بیشتر است.

جک گریلیش، مارکوس رشفورد و کالوم ویلسون سه گزینه‌ی دیگر سه‌شیرها برای بازی در خط حمله به‌شمار می‌روند.

کایل واکر و جیمز مدیسون به دلیل مصدومیت شانس حضور در این مسابقه را از دست دادند و نمی‌توانند مقابل ایران به میدان بروند. با این اوصاف می‌توان گفت حضور پیکفورد، مگوایر، استونز، تریپیه، شاو، رایس، بلینگام، استرلینگ و کین در ترکیب اصلی انگلیس مقابل ایران قطعی است و اریک دایر، میسون مونت، فیل فودن و بوکایو ساکا برای 2 جای باقی‌مانده باید باهم رقابت داشته باشند و ببینند آقای سرمربی قرار است از چه آرایشی مقابل شاگردان کی‌روش بهره ببرد.

 

https://football360.ir/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *