وعده «کی‌روش»؛ تلاش می‌کنیم در حد صعود امتیاز جمع کنیم

وعده «کی‌روش»؛ تلاش می‌کنیم در حد صعود امتیاز جمع کنیم

سرمربی تیم ملی ایران گفت انتظارات بالایی از شاگردانش در جام جهانی 2022 قطر دارد.

به گزارش فوتبال 360، تیم ملی فوتبال ایران عصر فردا (دوشنبه) از ساعت 16:30 به وقت تهران در ورزشگاه بین‌المللی خلیفه قطر باید در نخستین مسابقه خود در جام جهانی 2022 به مصاف تیم ملی انگلیس برود؛ مسابقه‌ای دشوار و سرنوشت‌ساز برابر یکی از مدعیان قهرمانی جام جهانی که می‌تواند نتیجه آن در تعیین سرنوشت شاگردان کارلوس کی‌روش در ادامه جام جهانی بسیار حائزاهمیت باشد.

کارلوس کی‌روش بعد از اتمام آخرین جلسه تمرینی تیم ملی به سالن نشست خبری رفت تا پاسخگوی خبرنگاران باشد و با صلاحدید این سرمربی پرتغالی، احسان حاج‌صفی کاپیتان باتجربه تیم ملی هم که سومین حضورش در ادوار جام جهانی را تجربه می‌کند، همراه کی‌روش به سالن کنفرانس رفت تا به عنوان سرمربی و کاپیتان تیم ملی ایران به سوالات خبرنگاران پاسخ بدهند.

امیدوارم همه تیم‌ها موفق باشند، البته به جز مقابل ایران!

کی‌روش در بخش ابتدایی صحبت‌هایش با قدردانی از خبرنگاران گفت: «ممنون که این‌جا هستید. مفتخرم نماینده فوتبال ایران هستیم و از همه کسانی که در برگزاری مسابقات جام جهانی تلاش کردند تشکر می‌کنم. امیدوارم همه از این رقابت‌ها لذت ببرند. به همه بازیکنان و همه تیم‌های ملی سلام می‌کنم و برای همه آرزوی موفقیت دارم جز مقابل ایران. امیدوارم بتوانیم رقابت‌های خوبی داشته باشیم و خاطرات خوبی را رقم بزنیم».

سرمربی پرتغالی درباره شرایط تیم ملی ایران و انتظاراتی که از این تیم وجود دارد، توضیح داد: «انتظارات‌مان مثل 2 جام جهانی قبل است. هر بازی برای این که ببریم و خوب بازی کنیم و سرگرمی خوبی ایجاد کنیم، بازی خواهیم کرد و این هدف ماست. بازی به بازی پیش می‌رویم و اگر مسابقات را به 3 قسمت تقسیم کنیم، قسمت اولش بازی با انگلیس است. تلاش ما این است که به اندازه‌ای امتیاز جمع کنیم که صعود کنیم. باید با این احساس وارد زمین شویم».

انگلیس یکی از بهترین تیم‌های دنیاست

کی‌روش با تعریف و تمجید ویژه از رقیب فردای تیم ملی ایران درباره مصاف با انگلیس گفت: «همه مردم می‌دانند انگلیس یکی از بهترین تیم‌های دنیاست. باتوجه به نتایج اخیرشان، آن‌ها کاندیدای حضور در فینال و قهرمانی این جام هستند. طوفان فوق‌العاده‌ای از استعدادها دارند. هری کین در خط جلو دارد که تیم انگلیس عملکرد فوق‌العاده‌ای داشتند».

سرمربی تیم ملی ایران درباره شرایط تیم ملی انگلیس در سالیان اخیر توضیح داد: «آن‌ها موفق شدند به فینال یورو صعود کنند. هرچه که از ارزش این تیم می‌توان گفت باز هم کم است. باید در هر دقیقه بازی برنامه خودمان را داشته باشیم و با روحیه جنگندگی منحصر به‌فرد وارد زمین شویم».

میراث فنی قابل توضیح نیست

کارلوس کی‌روش در پاسخ به سوالی درباره اینکه او ایران را وطن دوم خود بارها توصیف کرده، گفت: «در این سال‌ها من کارهای زیادی برای رشد و پرورش بازیکنان در ایران انجام دادم و از همان جام جهانی 2014 برای صعود از گروه تلاش کردیم. در جام جهانی 2018 این نسلی که ساختم تمام تلاش خود را برای صعود انجام دادیم. میراث فنی چیزی فراتر از آن چیزی است که بخواهیم توضیح دهیم».

کی‌روش درباره تغییر شرایط فوتبال ایران بعد از حضور او توضیح داد: «وقتی به ایران آمدم فقط یک بازیکن در اروپا داشتیم و الان چندین بازیکن در اروپا هستند. الان خیلی از بازیکنان ما از همان نسل خیلی باتجربه هستند و پیشرفت کرده‌اند و آماده هستند تا یک قدم بیشتر بردارند و به سمت پیشرفت بیشتر حرکت کنند. این چیزها هم مهم نیست، مهم این است که با تلاش و همدلی و متحد بودن در کنار هم بودیم و می‌خواهیم از فوتبال لذت ببریم. بالاترین امتیازها را به‌دست آوردیم».

بازی فردا مثل یک رویا برای بازیکنان ما است

سرمربی تیم ملی ایران در توضیح بیشتر مصاف فردای تیمش برابر انگلیس گفت: «مهم‌ترین بازی زندگی ما قطعا بازی پیش روی ما است. بازی بعدی مهمترین بازی از نظر مربی و بازیکن است. این یک فرصت فوق العاده برای ما است. برای خیلی از بازیکنان ما بازی با انگلیس یک فرصت جادویی و بی‌نظیر و فوق‌العاده است».

کارلوس کی‌روش با اشاره به اینکه فرصتی خوب در انتظار بازیکنان ایران است، توضیح داد: «با توجه به برنامه بین‌المللی جهانی در فوتبال بازی با تیم هایی مثل آلمان یا انگلیس یک فرصت بی نظیر است. این بازی یک فرصت فوق العاده برای بازیکنان است که برابر بهترین های جهان بازی کنند. این یک رویا است. امیدوارم از این فرصت استفاده کنیم و فردا بتوانیم اول از همه یک فوتبال خوب را برابر انگلیس به نمایش بگذاریم».

تا سر حدِ جان خواهیم جنگید

کی‌روش در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا ایران برای مسابقه فردا سورپرایز دارد، گفت: «برای دیدارهای مدرن و در دنیای مدرن داشتن عنصر سورپرایز سخت است. سطح توانمندی بازیکنان خوب است که می‌توانند خودشان را در بازی فردا نشان دهند. در تمام 90 دقیقه نیاز به تمرکز بسیار بالا داریم».

سرمربی تیم ملی در بخش پایانی صحبت‌هایش درباره شرایط فنی تیم حریف گفت: «همه در هر دقایق بازی می‌توانند در هر نقطه زمین تاثیرگذار باشند. به همین خاطر تمرکز کامل نیاز داریم. ما تا سر حدِ جان خواهیم جنگید و تلاش خواهیم کرد و امیدوارم بتوانیم نتیجه بگیریم».

https://football360.ir/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *